O BLOGU

Cześć!

Nazywam się Paulina i jestem książkoholiczką. - To przede wszystkim, ale tak się złożyło, że czytanie nie jest moim jedynym nałogiem. Równie mocno kocham pisać. Pewnego dnia postanowiłam połączyć te dwie rzeczy i voilà, powstał ten blog.

No dobrze, ale o czym opowiadam jako Miłośniczka Słów?
O tym co jest dla mnie ważne, czyli o literaturze oraz o byciu mamą.

Niniejsza strona została podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dotyczy literatury i wszystkiego wokół. Nazwałam go STREFĄ KSIĄŻKOHOLIKA.
Są to przede wszystkim amatorskie recenzje przeczytanych książek, ale również posty w których staram się przekonywać do czytania. Znajdzie się też kilka wpisów typu DIY (zrób to sam), a nawet trochę moich opowiadań.

Druga strona bloga to STREFA RODZICA, gdzie dzielę się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Wszystko co piszę, ma wydźwięk całkowicie subiektywny. Nikomu nie zamierzam narzucać swojego zdania, ani się wymądrzać. Przedstawiam tylko swoje opinie. (Jeśli kiedyś wyjdzie mi inaczej, proszę mnie uświadomić.) Staram się poruszać ciekawe tematy i zwracać uwagę na ważne zagadnienia oraz podzielić się tym, czego sama zdążyłam się już nauczyć. Chcę również pokazać, że bycie rodzicem to oprócz obowiązków i odpowiedzialności, również fajna przygoda. (Cóż, czasami. 😅 )

WSPÓŁPRACA
Chętnie podejmę współpracę w zakresie recenzowania i promowania książek. Jako autorka powieści jestem też otwarta na inne propozycje, w tym spotkań z czytelnikami.
Kontakt: paulinagwysocka@gmail.com

MAPA STRONY
Na stronie głównej wszystkie posty są wyświetlane zgodnie z kolejnością dodawania. Jeśli jesteś zainteresowany literaturą, ale niekoniecznie dziećmi i rodzicielstwem możesz kliknąć w zakładkę STREFY KSIĄŻKOHOLIKA, znajdującą się na górze strony. Wtedy przejdziesz do postów tylko z tej kategorii. - To samo odwrotnie.
Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi materiałami i dostawać informacje o nowościach na stronie, możesz to zrobić w dwójnasób:
  1. Włączając subskrypcję po w górnym, prawym rogu strony. - Wtedy otrzymasz maila, gdy tylko pojawi się nowy post.
  2. Polubić moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/MilosniczkaSlow/ i zaznaczyć ją, jako obserwowaną. - Wtedy otrzymasz informacje o nowym artykule w aktualnościach.


Jeśli szukasz konkretnego wpisu, możesz skorzystać z wyszukiwarki (prawy, górny róg strony)


wykorzystać etykiety, dzielące artykuły w sposób tematyczny.

lub
skorzystać ze spisu recenzowanych książek dostępnego TUTAJ lub w nagłówku strony.

Mam nadzieję, że niektóre moje wpisy skłonią do mniejszej lub większej dyskusji (komentarze z pewnością będą mnie motywować😉).

W każdym razie zachęcam do czytania i mam szczerą nadzieję, że czas spędzony tutaj, będzie jak najbardziej wartościowy.

Bon appetit! 😊

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o