Bogini Oceanu P.C. Cast

Dziś powieść z kategorii romans fantasy, współautorki serii "Dom Nocy". Książka pełna magii i pięknych idei.

Christy Candy (CC) - niezależna singielka, nieco samotna i kochająca rośliny - w dniu dwudziestych piątych urodzin postanawia zmienić swoje życie. Pod wpływem chwili samotności i dwóch butelek szampana, odprawia rytuał do Bogini Gai, prosząc by ta wprowadziła do jej życia magię.

Dwa dni później CC wyrusza w trzymiesięczną podróż służbową. Niestety, a może stety, jej samolot rozbija się nad oceanem, a CC zamienia się ciałami z syreną Undine, tym samym przenosząc się do świata pełnego magii. Na jej nieszczęście okazuje się, że w głębinach wód czai się niebezpieczeństwo. By przed nim uciec, zwraca się po pomoc do Wielkiej Matki Gai, która rzuca na nią czar, zapewniający jej ochronę. Christy może schronić się na lądzie, lecz co trzecią noc musi powrócić do oceanu. Jedynym sposobem na zostanie w pełni człowiekiem, jest spotkanie mężczyzny, który zaakceptuje jej obie natury - wodną oraz lądową. Celem CC staje się prawdziwa miłość. Ale co będzie, jeśli zamiast człowieka, pokocha trytona?

Bogini Oceanu jest cudownie napisanym romansem fantasy. Książkę dobrze się czyta, a historia wciąga głęboko. Każda kolejna strona podsyca apetyt na więcej.

Osobiście bardzo lubię wątki greckich bogów w powieściach, Tutaj mamy do czynienia z nietypową ich wersją. Bogowie są przede wszystkim dobrzy i mądrzy, nie tak kapryśni, jak w pierwotnych mitach.

Jest również sporo magii i pięknie narysowany morski świat, w który wkracza się z przyjemnością.

Ważnym aspektem powieści jest wątek przyjaźni. Opowieść o kobiecej więzi i wewnętrznym pięknie. Autorka stara się udowodnić, że nie tylko zewnętrzne aspekty budują piękno i w pełni się z nią zgadzam. Ponadto roztacza przed czytelnikiem cudowną wizję, w której każda kobieta ma w sobie magię i część mocy Wielkiej Bogini. Cudowna koncepcja prawda?

Większa część akcji rozgrywa się w średniowieczu, kiedy kobiety były zniżone do roli posłusznej żony, matki i oddanej kościołowi katoliczki. Piękno było piętnowane, przedstawiane jako coś nieczystego, jako pokusa z którą należy walczyć, a przede wszystkim bać się jej. Bardzo ciekawie było obserwować duszę kobiety współczesnej, niezależnej i silnej, która zostaje wrzucona w taki świat i ma ograniczone pole do obrony (chyba, że chce zostać uznana za sługę szatana).

Wątek romansu również był przyjemny w odbiorze, choć mam wrażenie, że autorka lekko się zagalopowała w idealizowaniu związku CC z trytonem. Chociaż z drugiej strony, początki zawsze są słodkie, a osoby zakochane patrzą na siebie przez pryzmat różowych okularów, w dużym stopniu idealizując swoją drugą połówkę.

Sceny erotyczne były delikatne i całkiem ładnie opisane. W żadnym wypadku nie wulgarne, niezbyt szczegółowe (w niektórych momentach miałam problem, by nadążyć co się dzieje i jak). Były za to zdecydowanie słodkie i romantyczne - może nawet za bardzo, ale pewnie niepotrzebnie się czepiam.

Do końca książki dotarłam bardzo szybko i im bliżej końca byłam, tym bardziej nie chciałam do niego dotrzeć. Zakończenie historii okazało się nieprzewidywalne,  piękne i zdecydowanie wzruszające (tak, uroniłam kilka łez).

Po lekturze mam ochotę rzucić się na kolejną część z serii Wezwanie Bogini, ale niestety okazuje się, że nie ma polskich wydań. Straszna szkoda. W każdym razie polecam Boginię Oceanu. Chyba że ktoś nie lubi nieco przesłodzonych romansów fantasy z delikatną nutką erotyki (czyt. bajek dla dużych dzieci). W takim wypadku doradzam poszukanie czegoś innego.


Komentarze

Popular posts

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o

Tylko martwi nie kłamią Katarzyna Bonda

Są książki, które wsysają czytelnika od pierwszej strony. Są takie, które robią to znacznie później i takie, które w ogóle takiego talentu nie posiadają. Oczywiście nie zależy to jedynie od powieści, ale również czytelnika i jego upodobań.  Tylko martwi nie kłamią Katarzyny Bondy wciągnęła mnie dopiero około 50 strony. Początek wymagał ode mnie samozaparcia. Strasznie go męczyłam, przechodząc po kilka, kilkanaście stron. Nawet mój mąż zauważył, że coś jest nie tak, gdy powieść zajmowała swoje honorowe miejsce "obecnie czytanej książki" już trzy dni, a zakładka między kartkami przesuwała się w ślimaczym tempie. Dla wyjaśnienia: książki, które wciągają mnie od razu, kończę w góra dwa dni. Summa summarum początek był niezwykle trudny. Nie wiem, czy chodzi o język, którym powieść została napisana, czy jakość wprowadzenia, a może moje osobiste samopoczucie spowodowane zmianą pogody. Naprawdę nie wiem. W każdym razie nie jestem przyzwyczajona do porzucania powieści na s

W słońcu Dubaju. Agent Kelly. Tom 1 - Magoska-Suchar Monika

Najnowsza powieść Moniki Magoskiej-Suchar wpadła mi w oko jeszcze przed premierą. Opis zachęcał, obiecywał przygodę, oderwanie od rzeczywistości. Gdy tylko przyszła pora, książka „W słońcu Dubaju” przyjechała do mnie z popularnej księgarni internetowej , by przenieść mnie do świata pełnego przepychu, bogactwa i intryg. „W słońcu Dubaju” jest pierwszym tomem serii o agencie specjalnym Peterze Kelly. Peter aktualnie pracuje pod przykrywką jako ambasador Stanów Zjednoczonych w Emiratach Arabskich. Jego najważniejszym celem jest przejęcie tajnej broni o nazwie Promień. Gdy wpada na jego ślad, na swojej drodze spotyka piękną księżniczkę Safiję oraz jedną z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych. Ta misja przypominałaby zapewne setki poprzednich, gdyby nasz agent nie stracił głowy dla arabskiej piękności. Safija ma jeden cel, uciec przed całą gromadą licytujących się o jej rękę mężczyzn i zacząć nowe życie, w którym w końcu mogłaby decydować o sobie. Niespodziewanie nasi boha