"Bez opamiętania" - kilka słów od autorki.

Debiutowałam powieścią "Bez zobowiązań". Gdy zaczynałam ją pisać, nie przewidywałam kontynuacji. To miał być tylko jeden tom, w którym chciałam przełamać schemat szczęśliwego zakończenia, wielkiego happy endu i tak to zostawić, ale... Było tyle pytań o kontynuację, o dalszy ciąg historii, że nie mogłam pozostać obojętna. Ugięłam się, i wiecie co? Teraz myślę, że to była jedna z moich najlepszych decyzji.

W "Bez zobowiązań" poznacie Majkę - studentkę, mieszkankę akademika, pracownicę baru. Maja nie miała lekko. Gdy była mała, straciła rodziców i została wychowana przez konserwatywnych dziadków. Co najgorsze miała pecha trafić na socjopatycznego chłopaka, przez którego o mało nie straciła życia.  Na uczelni pojawiła się jako skromna, a wręcz zahukana kujonka. Szybko jednak porzuciła tą skorupę za sprawą szalonej współlokatorki, która zabawą i alkoholem próbowała leczyć złamane serce oraz dwójki przesympatycznych przyjaciół z pracy, Adama i Piotrka. I taką właśnie ją zastaniecie. Wesołą, rozbrykaną, choć jeszcze odrobinę walczącą z zasadami wpojonymi w domu.

Pewnej nocy na drodze Maiki staje przystojny i pewny siebie taksówkarz, który szuka przygody na jedną noc. Kuba wzbudza w dziewczynie mieszane uczucia, ale przede wszystkim ją fascynuje. Z rozmowy tych dwojga niespodziewanie rodzi się umowa dziesięciu niezobowiązujących randek zwieńczonych seksem. I tak rozpoczyna się wyboista droga pełna wzajemnego przyciągania i szalonych emocji, które okazują się dużo trudniejsze do okiełzania, niż oboje sądzili.

"Bez zobowiązań" to opowieść o nauce życia oraz popełnianiu błędów. Dużo w niej szalonych uczuć, ale też pięknej przyjaźni. Jest szaleństwo czysto studenckie, w wielu przypadkach bazujące na moich  osobistych wspomnieniach. Znajdzie się również wątek stalkingu. Jest trójkąt miłosny, kilka złamanych serc i mnóstwo dobrej muzyki.

Akcja "Bez opamiętania" rozgrywa się dwa lata później. Kuba ma żonę i dwuletniego synka. Choć kocha małego Stasia, jego małżeństwo jest koszmarem. Nie chce, by jego syn dorastał w domu pełnym wzajemnej wrogości i kłótni. Z dwojga złego postanawia wnieść o rozwód, a także zawalczyć o uczucie do Mai, które przez cały ten czas ani odrobinę nie osłabło.

Majka tkwi w związku z Adamem. Choć ich relacja ma mocny fundament, brakuje w niej iskry i wzajemności ze strony dziewczyny. Nie pomaga też fakt, że Kuba, który do tej pory pozwalał się ignorować, na powrót wkracza do jej życia i robi to z niemałym hukiem. Sytuację zaostrza powrót byłego chłopaka sprzed lat, który wydaje się pragnąć zemsty oraz poważne problemy współlokatorki.

Majkę czeka kilka rozczarowań, sporo zamieszania, strachu i bólu, co nie znaczy, że całkiem zapomniałam o promyku słoneczka i odrobinie dobrej energii. W powieści znajdziecie i to. Niemniej dziewczyna nie będzie miała łatwo. Czeka ją kilka ważnych decyzji, a każdy jej wybór zdaje się nieść ból dla bliskich jej osób. Posłucha rozsądku, czy serca? Co okaże się silniejsze? O tym musicie przekonać się sami.

Oba tomy przesiąknięte są muzyką, oba opowiadają o miłości oraz przyjaźni i myślę, że oba można czytać samodzielnie, w dowolnej kolejności. Pisząc "Bez opamiętania", starałam się, by historia, choć jest kontynuacją, była zrozumiała i łatwa do przyjęcia dla wszystkich, a nie tylko tych, którzy już znają tom pierwszy. Mam nadzieję, że w pełni mi się to udało. Zatem czytajcie jak chcecie. Od początku, od końca. Wybór należy do Was. 😉

Jeśli macie ochotę nabyć egzemplarz z dedykacją którejkolwiek z moich powieści, piszcie do mnie: paulinagwysocka@gmail.com

Możecie ich szukać także tutaj:

A kiedy już przeczytacie, będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielicie się ze mną swoją opinią. Może być w komentarzu, może być na Facebooku, czy Instagramie. Za każde wasze słowo będę ogromnie wdzięczna, bo gdyby nie Wy, żadnej z tych powieści by nie było. I jeśli to Was nie przekonuje, to dodam, że umieram z ciekawości, jakie wrażenie na Was zrobiła moja opowieść. Tak czysto, po ludzku się temu poddaję, choć to podobno pierwszy stopień do piekła. Ale co tam, raz mogę zaryzykować, prawda? 😅

Komentarze

  1. Często czytam książki o takiej tematyce, bo bardzo mnie interesują. Z książek dowiedziałam się też, czym dokładnie jest relacja FBW - friends with benefits. Szczegóły, jak i wytłumaczenie tego zwrotu znajdziecie sobie na stronie https://kobiecystyl.pl/friends-with-benefits-fwb-co-to-jest-zasady-zalety-i-wady-tej-relacji/ , więc przeczytajcie sobie co i jak!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty