Sztuka obsługi penisa - lektura obowiązkowa.


Sztuka obsługi penisa to z pewnością jedna z lektur obowiązkowych, która bezsprzecznie powinna znaleźć się na półce w każdym domu, zaraz obok Sztuki kochania Michaliny Wisłockiej i licznych książek autorstwa prof. Lwa-Starowicza. Pozycja przeznaczona głównie dla mężczyzn, ale kobiety również powinny ją przestudiować, choćby po to, by spróbować zrozumieć swojego partnera i problemy z jakimi może się on borykać, ale o tym za chwilkę.

Książka, o której mowa, ma formę rozmowy Przemysława Pilarskiego (dramaturg i scenarzysta) z Andrzejem Gryżewskim (seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog, certyfikowany edukator seksualny). Dzięki temu pozycja jest przystępna i łatwo przyswajalna. Pan Pilarski dopytuje, Pan Gryżewski wykłada i objaśnia. Wszystko dokładnie wyjaśnione, a dla chcących pogłębić temat, pokaźna bibliografia na końcu.
"Wielu mężczyzn ma poczucie, że członek jest osobnym bytem, a przecież nie można przyjść na terapię z samym tylko członkiem."
Forma ciekawa, ale treść jeszcze bardziej. Książka bowiem dotyka licznych tematów tabu, dotyczących tytułowego penisa oraz całej męskiej seksualności. Już na pierwszych stronach rozpoczyna się rozmowa o odrębności członka, jako osobnego organizmu. Następnie mamy obalenie mitu o rozmiarze (ogólnie: PornTube kłamie, a duży to nie zawsze tak dobrze, jakby się mogło wydawać). Jest też o długości stosunku, o masturbacji (która, jeśli służy rozładowaniu nadmiernego napięcia seksualnego, nie jest przestępstwem) i o zgubnym wpływie pornografii. W książce znajdziemy odpowiedź na niezwykle częste pytania, a mianowicie: Po co jest gra wstępna i dlaczego jest ważna? Obalane są mity tj. stosunek przerywany dobrą metodą antykoncepcji,  sterowanie płodnością przez kobiety, czy wagina wyposażona w krwiożercze zęby (tu nawet ja się zdziwiłam, że ktoś w coś takiego wierzy). Poruszany jest także temat tabletek wspomagających, które jak się okazuje działają tylko wtedy, gdy mężczyzna jest podniecony. Jeśli nie, nie ma na co liczyć.
"- Mężczyzno, zaprzyjaźnij się ze swoim członkiem. Bez względu na to, jaki jest.
- Bo innego mieć nie będziesz."
Według mnie bardzo ważna jest część o budowie penisa. Nie tylko ze względu na poszerzenie swojej wiedzy przez kobiety, ale również mężczyzn, bo okazuje się, że niektórzy właściciele członków nie wiedzą o nich zbyt dużo... Smutne, ale prawdziwe. Jeśli któryś z panów ma kompleksy z powodu penisa "uciekającego" w prawo, czy nierównych jąder, niech sięgnie po tą pozycję, bo naprawdę nie ma się czym przejmować.
"Posiadanie dobrych jakościowo relacji jest fundamentem zdrowia psychicznego, ale również odskocznią od życia zawodowego."
Za pomocą licznych przykładów, poruszane są "męskie" problemy z jakimi A. Gryżewski najczęściej styka się w swoim gabinecie. Min. trudności z erekcją, zanik libido, czy uzależnienie od seksu. Podane są powody danych zaburzeń i metody terapii. I tak np. przestrzega rodziców, by uważali na to co mówią swoim dzieciom na temat seksualności. Okazuje się, że jest to źródło wielu problemów w dorosłym życiu. Wspomina także o złym odbiorze przez panie niektórych zachowań swoich partnerów. A przede wszystkim zaznacza, że w związku najważniejsza, a zarazem najtrudniejsza jest szczera komunikacja.
"Największym organem seksualnym jest mózg."
Podsumowując: gorąco zachęcam do przeczytania, bo naprawdę warto.

Przytoczone cytaty pochodzą z książki "Sztuka obsługa penisa" A. Gryżewski, P. Pilarski.

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o