Słodkie sanie, czyli pomysł na ciekawsze wręczanie gotówki - DIY

Kiedy zbliżają się święta, zaczynam myśleć o prezentach. Z rodzicami zwykle dogaduję się, czego akurat potrzebują, młodszym dzieciakom kupuję zabawki, ale tym nieco starszym… No właśnie. Wiem po sobie, że ciężko trafić w gusta, dlatego najbezpieczniejszą opcją dla nastolatek wydawała mi się zawsze gotówka, ewentualnie karty prezentowe do galerii handlowych albo konkretnych sklepów, które lubią. Ale zawsze pojawiało się pytanie: jak to cholera spakować, żeby wyglądało atrakcyjnie? Wiadomo, można ograniczyć się do koperty, ewentualnie dodanie do kompletu bombonierki i zapakowanie w papier. Problem w tym, że to nic nadzwyczajnego, prawda? Kompletna nuda i w tym roku postanowiłam z tym skończyć. Ruszyłam głową, pogrzebałam w sieci i wymyśliłam „słodkie sanie.”

Pomysł wydaje mi się o tyle fajny, że można go zrealizować na kilka sposobów, w zależności od wizji,
gustu i dostępnych produktów. Każdy może go wykonać nieco inaczej i ja sama pewnie zrobię kilka odrobinę innych kombinacji. Jak do tej pory stworzyłam jedne sanie, w całości zbudowane ze słodkości, a do tego z dodatkiem prostej, papierowej skarpety z sakiewką na pieniążek. Wręczyłam jako prezent na Mikołajki, ale pod choinkę będzie pasować równie dobrze, a może nawet lepiej.

Zaczniemy od listy rzeczy, których użyłam:

Skarpeta:

·       Kartka papieru kolorowego w kolorze czerwonym

·       Wata

·       Klej biurowy

·       Nożyczki

·       Ołówek

Sanie:

·       2 lizaki świąteczne typu laseczki

·       Mała czekoladka na podstawę

·       3 Rafaello

·       Dwie małe gałązki sosny

·       Sztuczny śnieg w sprayu

·       Pistolet do kleju na ciepło

SKARPETA

1.     Zagiąć kartkę na szerokość skarpety.

2.     Odrysować kształt po stronie papieru, która będzie stanowić wnętrze skarpety. Ja dodałam od siebie jeszcze kożuszek, bo wydało mi się, że tak będzie atrakcyjniej.

3.     Wyciąć, nie nacinając zgięcia, które tworzy jeden z boków.

4.     Naciąć „kożuszek” i zagiąć.

5.     Przykleić „kożuszek” do skarpety, a następnie same brzegi, prócz górnego, by postała kieszonka.

6.     Przyozdobić „kożuszek” watą przy użyciu kleju.

7.     Gdy klej zaschnie, do kieszonki wsuwamy pieniążki.

Skarpeta gotowa. 😊

SANIE

1.     Do spodu czekoladki przyklejamy lizaki, tak by wyglądały jak płozy w saniach.

2.     Akurat ja ułożyłam na czekoladce piramidkę z Rafaello, ale można użyć innych dowolnych cukierków/pralinek. Wszystkie przytwierdzamy klejem na gorąco.

3.     Do całości dodajemy papierowe skarpety. Ja umieściłam je z tyłu, tak by były dobrze widoczne.

4.     Całość dopieszczamy gałązkami oprószonymi sztucznym śniegiem.


Niby nic, a jednak o niebo lepiej. Nagle wręczanie gotówki staje się przyjemniejsze. 😀 Wydaje mi się, że obdarowani będą równie zadowoleni, a może nawet zachwyceni pomysłem. Bo przyznajmy szczerze, sama gotówka nie wymaga od nas wiele wysiłku, ale sanie konstruowane własnoręcznie i z sercem już tak. A przecież o to chodzi w dawaniu prezentów, prawda?

P.S. Oczywiście można zastąpić skarpetę pudełeczkiem na biżuterię albo woreczkiem jutowym. Słodycze też pozostawiają pole do popisu. Można je dobrać według siebie i ułożyć zgodnie z własną wizją. To samo tyczy się ozdób.

Dajcie znać w komentarzach, czy pomysł wam się podoba. A może macie inne patenty na wręczanie gotówki?

Komentarze

Popular posts

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o

W słońcu Dubaju. Agent Kelly. Tom 1 - Magoska-Suchar Monika

Najnowsza powieść Moniki Magoskiej-Suchar wpadła mi w oko jeszcze przed premierą. Opis zachęcał, obiecywał przygodę, oderwanie od rzeczywistości. Gdy tylko przyszła pora, książka „W słońcu Dubaju” przyjechała do mnie z popularnej księgarni internetowej , by przenieść mnie do świata pełnego przepychu, bogactwa i intryg. „W słońcu Dubaju” jest pierwszym tomem serii o agencie specjalnym Peterze Kelly. Peter aktualnie pracuje pod przykrywką jako ambasador Stanów Zjednoczonych w Emiratach Arabskich. Jego najważniejszym celem jest przejęcie tajnej broni o nazwie Promień. Gdy wpada na jego ślad, na swojej drodze spotyka piękną księżniczkę Safiję oraz jedną z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych. Ta misja przypominałaby zapewne setki poprzednich, gdyby nasz agent nie stracił głowy dla arabskiej piękności. Safija ma jeden cel, uciec przed całą gromadą licytujących się o jej rękę mężczyzn i zacząć nowe życie, w którym w końcu mogłaby decydować o sobie. Niespodziewanie nasi boha

Tylko martwi nie kłamią Katarzyna Bonda

Są książki, które wsysają czytelnika od pierwszej strony. Są takie, które robią to znacznie później i takie, które w ogóle takiego talentu nie posiadają. Oczywiście nie zależy to jedynie od powieści, ale również czytelnika i jego upodobań.  Tylko martwi nie kłamią Katarzyny Bondy wciągnęła mnie dopiero około 50 strony. Początek wymagał ode mnie samozaparcia. Strasznie go męczyłam, przechodząc po kilka, kilkanaście stron. Nawet mój mąż zauważył, że coś jest nie tak, gdy powieść zajmowała swoje honorowe miejsce "obecnie czytanej książki" już trzy dni, a zakładka między kartkami przesuwała się w ślimaczym tempie. Dla wyjaśnienia: książki, które wciągają mnie od razu, kończę w góra dwa dni. Summa summarum początek był niezwykle trudny. Nie wiem, czy chodzi o język, którym powieść została napisana, czy jakość wprowadzenia, a może moje osobiste samopoczucie spowodowane zmianą pogody. Naprawdę nie wiem. W każdym razie nie jestem przyzwyczajona do porzucania powieści na s