Pasierbica gangstera – Monika Magoska-Suchar

O „Pasierbicy gangstera” już jakiś czas temu usłyszałam na fanpagu autorki. Kilka fragmentów pobudziło mój apetyt, co sprawiło, że gdy tylko pojawiła się w księgarniach, wprost nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Gdy tylko nastał dzień premiery po prostu musiałam wejść na stronę mojej ulubionej księgarni internetowej i „Pasierbica gangstera” już do mnie jechała.

Co tym razem sprezentowała nam Monika Magoska-Suchar? Ano totalną bombę! Od pierwszej strony nie mogłam się oderwać, a bohaterowie wprost mnie zachwycili. Ale zanim przejdę do dalszych pochwał, zrobię wam krótki wstęp do fabuły:

Fabio jest bossem włoskiej mafii. Po śmierci żony postanawia odnaleźć jej córkę i adoptować, by po osiągnięciu pełnoletności, wydać dziewczynę za swojego brata. Dzięki temu ma nadzieję utrzymać pokój pomiędzy dwoma zwaśnionymi rodami. Nawet przez myśl mu nie przejdzie, że tak młoda dziewczyna wzbudzi w nim gorące uczucia.

Chiara jest charakterną osóbką. Od najmłodszych lat wychowywana przez bezlitosne zakonnice w klasztorze, które siłą próbowały wypędzić z niej zło. Dziewczyna była odcięta od świata, bez perspektyw na lepsze jutro. Jedyne ukojenie przynosiło jej rysowanie. Pewnego dnia ojczym się o nią upomina. Daje jej dom, luksus i co najbardziej zaskakujące bliskość oraz ciepło, którego oboje bardzo mało zaznali w życiu.

Choć Fabia i Chiarę niezaprzeczalnie łączy silna więź, to zdaje się, że cały świat sprzysiągł się przeciw nim. Czy zwyciężą w walce o swoje uczucia? Czy pokonają wrogów?

Jaka jest ta powieść? Porywająca, zaskakująca i szalenie emocjonalna. Tutaj nic nie jest jednoznaczne. Nawet najbliższy może okazać się kimś zupełnie niegodnym zaufania, a człowiek otoczony rodziną, całkiem samotny.

Wątek romansu młodej dziewczyny z dojrzałym mężczyzną jest wręcz elektryzujący. Ich relacja porywa. Człowiek po prostu zatraca się w kolejnych stronach. Niekiedy miałam wrażenie, że emocje bohaterów wysączają się z książki i wnikają mi pod skórę. Z nimi się cieszyłam i płakałam. Już dawno tak bardzo nie zaangażowałam się w czytaną opowieść.

Pokochałam bohaterów. Fabia, który był uznawany za nieprzewidywalnego i okrutnego, choć gdzieś w głębi siebie był honorowy i dobry. Chiarę, młodą, niedoświadczoną, ale jakże dumną i sprytną dziewczynę, która całe życie marzyła jedynie o bliskiej osobie i miłości. Chiara to dziewczyna z pazurem. Dzięki temu zrobiła niezłe wrażenie na pozostałych bohaterach, ale i na mnie.

A teraz pora na kilka słów o ostatnich stronach. Naprawdę spodziewałam się szczęśliwego zakończenia i na takie się zapowiadało, kiedy nagle dostałam mentalną łopatą po głowie, aż pokazały mi się gwiazdki. Nie tego się spodziewałam! Totalnie odebrało mi dech. I wiecie co? Dziękuję autorce, że będzie drugi tom, bo chyba takiego endu bym nie zniosła. Problem w tym, że na kolejny tom trzeba poczekać, a to będzie wręcz bolesne. Bo choć jestem osobą cierpliwą, już teraz chcę wiedzieć, co będzie dalej!

Zatem, czy warto przeczytać „Pasierbicę gangstera”? Powiem tak: jeśli tego nie zrobicie, ominie was nieziemska przygoda i najgorętszy z romansów, a wszystko to na tle pięknych włoskich widoków. Jeśli lubicie romanse mafijne ze sporą różnicą wieku pomiędzy bohaterami, intrygami, niespodziankami i zwrotami akcji, nawet się nie zastanawiajcie. Z tą powieścią nie będziecie się nudzić nawet przez minutę. Powiedziałabym nawet, że jest spore ryzyko przyrośnięcia książki do waszych dłoni na czas czytania. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

Monice Magoskiej – Suchar już tradycyjnie gratuluję cudnej powieści. „Pasierbica gangstera” jest jeszcze lepsza niż poprzednie książki i już drżę z ekscytacji, co wymyślisz dalej. Weny kochana!

Rzecz jasna więcej nowości znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Komentarze

Popular posts

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o

Tylko martwi nie kłamią Katarzyna Bonda

Są książki, które wsysają czytelnika od pierwszej strony. Są takie, które robią to znacznie później i takie, które w ogóle takiego talentu nie posiadają. Oczywiście nie zależy to jedynie od powieści, ale również czytelnika i jego upodobań.  Tylko martwi nie kłamią Katarzyny Bondy wciągnęła mnie dopiero około 50 strony. Początek wymagał ode mnie samozaparcia. Strasznie go męczyłam, przechodząc po kilka, kilkanaście stron. Nawet mój mąż zauważył, że coś jest nie tak, gdy powieść zajmowała swoje honorowe miejsce "obecnie czytanej książki" już trzy dni, a zakładka między kartkami przesuwała się w ślimaczym tempie. Dla wyjaśnienia: książki, które wciągają mnie od razu, kończę w góra dwa dni. Summa summarum początek był niezwykle trudny. Nie wiem, czy chodzi o język, którym powieść została napisana, czy jakość wprowadzenia, a może moje osobiste samopoczucie spowodowane zmianą pogody. Naprawdę nie wiem. W każdym razie nie jestem przyzwyczajona do porzucania powieści na s

W słońcu Dubaju. Agent Kelly. Tom 1 - Magoska-Suchar Monika

Najnowsza powieść Moniki Magoskiej-Suchar wpadła mi w oko jeszcze przed premierą. Opis zachęcał, obiecywał przygodę, oderwanie od rzeczywistości. Gdy tylko przyszła pora, książka „W słońcu Dubaju” przyjechała do mnie z popularnej księgarni internetowej , by przenieść mnie do świata pełnego przepychu, bogactwa i intryg. „W słońcu Dubaju” jest pierwszym tomem serii o agencie specjalnym Peterze Kelly. Peter aktualnie pracuje pod przykrywką jako ambasador Stanów Zjednoczonych w Emiratach Arabskich. Jego najważniejszym celem jest przejęcie tajnej broni o nazwie Promień. Gdy wpada na jego ślad, na swojej drodze spotyka piękną księżniczkę Safiję oraz jedną z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych. Ta misja przypominałaby zapewne setki poprzednich, gdyby nasz agent nie stracił głowy dla arabskiej piękności. Safija ma jeden cel, uciec przed całą gromadą licytujących się o jej rękę mężczyzn i zacząć nowe życie, w którym w końcu mogłaby decydować o sobie. Niespodziewanie nasi boha