O BLOGU

Cześć!

Nazywam się Paulina i jestem książkoholiczką. - To przede wszystkim, ale tak się złożyło, że czytanie nie jest moim jedynym nałogiem. Równie mocno kocham pisać. Pewnego dnia postanowiłam połączyć te dwie rzeczy i voilà, powstał ten blog.

No dobrze, ale o czym opowiadam jako Miłośniczka Słów?
O tym co jest dla mnie ważne, czyli o literaturze oraz o byciu mamą.

Niniejsza strona została podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dotyczy literatury i wszystkiego wokół. Nazwałam go STREFĄ KSIĄŻKOHOLIKA.
Są to przede wszystkim amatorskie recenzje przeczytanych książek, ale również posty w których staram się przekonywać do czytania. Znajdzie się też kilka wpisów typu DIY (zrób to sam), a nawet trochę moich opowiadań.

Druga strona bloga to STREFA RODZICA, gdzie dzielę się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Wszystko co piszę, ma wydźwięk całkowicie subiektywny. Nikomu nie zamierzam narzucać swojego zdania, ani się wymądrzać. Przedstawiam tylko swoje opinie. (Jeśli kiedyś wyjdzie mi inaczej, proszę mnie uświadomić.) Staram się poruszać ciekawe tematy i zwracać uwagę na ważne zagadnienia oraz podzielić się tym, czego sama zdążyłam się już nauczyć. Chcę również pokazać, że bycie rodzicem to oprócz obowiązków i odpowiedzialności, również fajna przygoda. (Cóż, czasami. 😅 )

WSPÓŁPRACA
Chętnie podejmę współpracę w zakresie recenzowania i promowania książek. Jako autorka powieści jestem też otwarta na inne propozycje, w tym spotkań z czytelnikami.
Kontakt: paulinagwysocka@gmail.com

MAPA STRONY
Na stronie głównej wszystkie posty są wyświetlane zgodnie z kolejnością dodawania. Jeśli jesteś zainteresowany literaturą, ale niekoniecznie dziećmi i rodzicielstwem możesz kliknąć w zakładkę STREFY KSIĄŻKOHOLIKA, znajdującą się na górze strony. Wtedy przejdziesz do postów tylko z tej kategorii. - To samo odwrotnie.
Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi materiałami i dostawać informacje o nowościach na stronie, możesz to zrobić w dwójnasób:
  1. Włączając subskrypcję po w górnym, prawym rogu strony. - Wtedy otrzymasz maila, gdy tylko pojawi się nowy post.
  2. Polubić moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/MilosniczkaSlow/ i zaznaczyć ją, jako obserwowaną. - Wtedy otrzymasz informacje o nowym artykule w aktualnościach.


Jeśli szukasz konkretnego wpisu, możesz skorzystać z wyszukiwarki (prawy, górny róg strony)


wykorzystać etykiety, dzielące artykuły w sposób tematyczny.

lub
skorzystać ze spisu recenzowanych książek dostępnego TUTAJ lub w nagłówku strony.

Mam nadzieję, że niektóre moje wpisy skłonią do mniejszej lub większej dyskusji (komentarze z pewnością będą mnie motywować😉).

W każdym razie zachęcam do czytania i mam szczerą nadzieję, że czas spędzony tutaj, będzie jak najbardziej wartościowy.

Bon appetit! 😊

Komentarze

Popular posts

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o

W słońcu Dubaju. Agent Kelly. Tom 1 - Magoska-Suchar Monika

Najnowsza powieść Moniki Magoskiej-Suchar wpadła mi w oko jeszcze przed premierą. Opis zachęcał, obiecywał przygodę, oderwanie od rzeczywistości. Gdy tylko przyszła pora, książka „W słońcu Dubaju” przyjechała do mnie z popularnej księgarni internetowej , by przenieść mnie do świata pełnego przepychu, bogactwa i intryg. „W słońcu Dubaju” jest pierwszym tomem serii o agencie specjalnym Peterze Kelly. Peter aktualnie pracuje pod przykrywką jako ambasador Stanów Zjednoczonych w Emiratach Arabskich. Jego najważniejszym celem jest przejęcie tajnej broni o nazwie Promień. Gdy wpada na jego ślad, na swojej drodze spotyka piękną księżniczkę Safiję oraz jedną z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych. Ta misja przypominałaby zapewne setki poprzednich, gdyby nasz agent nie stracił głowy dla arabskiej piękności. Safija ma jeden cel, uciec przed całą gromadą licytujących się o jej rękę mężczyzn i zacząć nowe życie, w którym w końcu mogłaby decydować o sobie. Niespodziewanie nasi boha

Książki na wagę? Pewnie, bo czemu nie :)

Jakiś czas temu na facebooku moją uwagę przykuł post z dosyć nietypowym hasłem "Książki na wagę. 10 zł za 1 kg". Aż się zapaliłam z ciekawości. Okazało się, że internetowy outlet  skladnicaksiegarska.pl  sprzedaje książki na kilogramy. 10 zł za pozycje pochodzące z końcówek nakładów, zwrotów i ekspozycji oraz 2,99 zł za pozycje z bibliotek i antykwariatów. W zależności od grubości na kilogram przypadają od 3 do 5 książek. Ale cała magia w tym, że to co znajdzie się w paczce jest jedną wielką niewiadomą. No dobrze, nie do końca. Możemy wybrać spośród kilku kategorii jak beletrystyka, języki obce, dla dzieci, ekonomia, poradniki, turystyka, albumy, religia, czy nawet kolorowanki dla dorosłych. Mimo to wychodzi taka fajna kinder-niespodzianka dla książkoholika. Jak łatwo się domyślić, skorzystałam i chcę się z wami podzielić efektem. Zacznę od tego co i ile zamówiłam. W ramach testu w koszyku znalazły się 4 kg książek w następujących proporcjach: 2 kg beletrystyki 1 kg