Bogini Oceanu P.C. Cast

Dziś powieść z kategorii romans fantasy, współautorki serii "Dom Nocy". Książka pełna magii i pięknych idei.

Christy Candy (CC) - niezależna singielka, nieco samotna i kochająca rośliny - w dniu dwudziestych piątych urodzin postanawia zmienić swoje życie. Pod wpływem chwili samotności i dwóch butelek szampana, odprawia rytuał do Bogini Gai, prosząc by ta wprowadziła do jej życia magię.

Dwa dni później CC wyrusza w trzymiesięczną podróż służbową. Niestety, a może stety, jej samolot rozbija się nad oceanem, a CC zamienia się ciałami z syreną Undine, tym samym przenosząc się do świata pełnego magii. Na jej nieszczęście okazuje się, że w głębinach wód czai się niebezpieczeństwo. By przed nim uciec, zwraca się po pomoc do Wielkiej Matki Gai, która rzuca na nią czar, zapewniający jej ochronę. Christy może schronić się na lądzie, lecz co trzecią noc musi powrócić do oceanu. Jedynym sposobem na zostanie w pełni człowiekiem, jest spotkanie mężczyzny, który zaakceptuje jej obie natury - wodną oraz lądową. Celem CC staje się prawdziwa miłość. Ale co będzie, jeśli zamiast człowieka, pokocha trytona?

Bogini Oceanu jest cudownie napisanym romansem fantasy. Książkę dobrze się czyta, a historia wciąga głęboko. Każda kolejna strona podsyca apetyt na więcej.

Osobiście bardzo lubię wątki greckich bogów w powieściach, Tutaj mamy do czynienia z nietypową ich wersją. Bogowie są przede wszystkim dobrzy i mądrzy, nie tak kapryśni, jak w pierwotnych mitach.

Jest również sporo magii i pięknie narysowany morski świat, w który wkracza się z przyjemnością.

Ważnym aspektem powieści jest wątek przyjaźni. Opowieść o kobiecej więzi i wewnętrznym pięknie. Autorka stara się udowodnić, że nie tylko zewnętrzne aspekty budują piękno i w pełni się z nią zgadzam. Ponadto roztacza przed czytelnikiem cudowną wizję, w której każda kobieta ma w sobie magię i część mocy Wielkiej Bogini. Cudowna koncepcja prawda?

Większa część akcji rozgrywa się w średniowieczu, kiedy kobiety były zniżone do roli posłusznej żony, matki i oddanej kościołowi katoliczki. Piękno było piętnowane, przedstawiane jako coś nieczystego, jako pokusa z którą należy walczyć, a przede wszystkim bać się jej. Bardzo ciekawie było obserwować duszę kobiety współczesnej, niezależnej i silnej, która zostaje wrzucona w taki świat i ma ograniczone pole do obrony (chyba, że chce zostać uznana za sługę szatana).

Wątek romansu również był przyjemny w odbiorze, choć mam wrażenie, że autorka lekko się zagalopowała w idealizowaniu związku CC z trytonem. Chociaż z drugiej strony, początki zawsze są słodkie, a osoby zakochane patrzą na siebie przez pryzmat różowych okularów, w dużym stopniu idealizując swoją drugą połówkę.

Sceny erotyczne były delikatne i całkiem ładnie opisane. W żadnym wypadku nie wulgarne, niezbyt szczegółowe (w niektórych momentach miałam problem, by nadążyć co się dzieje i jak). Były za to zdecydowanie słodkie i romantyczne - może nawet za bardzo, ale pewnie niepotrzebnie się czepiam.

Do końca książki dotarłam bardzo szybko i im bliżej końca byłam, tym bardziej nie chciałam do niego dotrzeć. Zakończenie historii okazało się nieprzewidywalne,  piękne i zdecydowanie wzruszające (tak, uroniłam kilka łez).

Po lekturze mam ochotę rzucić się na kolejną część z serii Wezwanie Bogini, ale niestety okazuje się, że nie ma polskich wydań. Straszna szkoda. W każdym razie polecam Boginię Oceanu. Chyba że ktoś nie lubi nieco przesłodzonych romansów fantasy z delikatną nutką erotyki (czyt. bajek dla dużych dzieci). W takim wypadku doradzam poszukanie czegoś innego.


Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o