Skazana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 2 – Ada Tulińska

Po przeczytaniu Zależnej od mafii, z niecierpliwością czekałam na drugi tom. Gdy tylko ruszyła przedsprzedaż, nie wahałam się ani chwili. Otworzyłam stronę popularnej księgarni internetowej i Skazana przez mafię już była w drodze.

Oczekiwania miałam wielkie, a jednocześnie trochę się bałam. Różnie to bywa z kolejnymi tomami. Raz są lepsze, raz gorsze od pierwszej części. Jednak Ada Tulińska mnie nie zawiodła. Ponownie bawiłam się świetnie i z żalem kończyłam lekturę.

W Skazanej przez mafię bliżej poznajemy Aleksandra, brata Filipa z pierwszego tomu. Mężczyzna spędza czas beztrosko korzystając z życia i rodzinnej fortuny. Jednak, kiedy funkcję capo przejmuje jego kuzyn, zostaje pozbawiony dostępu do pieniędzy. Od tej chwili musi na nie zarobić. Dostaje pierwsze zadanie, namówić do współpracy nowego prokuratora regionalnego. I tutaj trafia na Łucję, nieprzekupną, praworządną prokurator, która swojego skorumpowanego poprzednika wpakowałam za kratki.

Nietrudno się domyślić, co z tego wyniknie. Ano romans oczywiście, ale nie byle jaki. W tej historii uczucia walczą z zasadami i rozsądkiem, a w przypadku Łucji to drugie wydaje się przeważać. Ada Tulińska stawia bohaterów w iście patowej sytuacji i nawet ja zachodziłam w głowę, jak to wszystko rozwiąże. Udało się, a po drodze nie zabrakło niespodzianek.

Jeśli chodzi o sam romans, czytając czułam wrzenie między bohaterami, a sceny erotyczne, które pisze autorka ponownie wywołały na moich policzkach rumieńce, choć były idealnie stonowane i nieordynarne (zaliczam na wielki plus). Ada Tulińska bezbłędnie zbudowała odpowiednie napięcie, które aż wyzierało z kart powieści. W ramach wątku mafijnego dostałam przepychanki rodzinne pomiędzy braćmi vel kuzynami i dwie sceny typu sensacyjne. Był to bardziej dodatek niż motyw przewodni, ale mnie wystarczył.

Bardzo podobała mi się forma narracji, gdzie spoglądałam na świat na przemian oczami Aleksandra i Łucji. Ciekawie było przyjrzeć się, jak się wzajemnie odbierają i jak to się ma do tego, co tak naprawdę myślą i czują. Dzięki temu książka wiele zyskała i niezwykle przyjemnie się ją czytało.

Na samym wstępie książki dostajemy radę, by najpierw przeczytać poprzedni tom, ponieważ w kontynuacji pojawiają się znani już bohaterowie. I wszystko prawda, choć szczerze mówiąc, ktoś niezaznajomiony z Zależną od mafii też powinien sobie poradzić z lekturą. Oczywiście pierwszą część polecam całym sercem i nadal twierdzę, że historia Filipa i Julii jest świetna, ale osobiście nie uważam, by brak jej znajomości przeszkadzał w przyjemnym odbiorze lektury. Ale pamiętajcie, że pisze to ryzykantka czytelnicza, która często zaczyna serie od środka. To tak na marginesie.

Po przeczytaniu Skazanej przez mafię nadal mam ochotę na więcej i wnioskując z fabuły, śmiem mieć nadzieję, że na rynek trafi jeszcze trzeci tom serii Bracia Vedetti. Będę się tego trzymać i wypatrywać z niecierpliwością, a wam gorąco polecam zarówno Skazaną przez mafię, jak i Zależną od mafii. Obie lektury stanowią idealny środek na rozluźnienie, oderwanie się od problemów i obie wywołują rumieńce na policzkach do spółki z rozmarzonymi westchnieniami.

Tyle ode mnie. Jeśli szukacie więcej książek dla kobiet, zajrzyjcie na TaniaKsiazka.pl Z pewnością coś tam dla siebie znajdziecie.

Komentarze

Popularne posty