Więzień namiętności - Monika Magoska - Suchar

Więzień namiętności cieszył się sporą popularnością na Wattpadzie jeszcze przed wydaniem papierowym. Umierałam z ciekawości, co też takiego ma w sobie ta książka, że przyciąga czytelniczki jak magnez. Chciałam doświadczyć jej uroku na własnej skórze. Zatem przeczytałam i muszę przyklasnąć wszystkim przede mną oraz po mnie, którzy zachwalają tę powieść.

Były agent Thomas Anderson został skazany na dwadzieścia pięć lat więzienia za zabójstwo ministra. Po półtorarocznej odsiadce zgłasza się do niego były przełożony. Oferuje mężczyźnie ułaskawienie w zamian za szpiegowanie milionera. Thomas zostaje ochroniarzem jego córki. Los jest jednak przewrotny i agent szybko się w niej zakochuje. Musi wybierać pomiędzy miłością do młodej dziewczyny, a własną wolnością. Nie spodziewa się również, że podczas swojej misji odkryje tajemnice z własnej przeszłości.

Więzień namiętności to romans o zabarwieniu erotycznym z dodatkiem sensacji. Niemal całość historii opowiedziana jest z perspektywy Thomasa. Poznajemy jego punkt widzenia i obserwujemy, jak po raz pierwszy w życiu traci głowę dla kobiety. I skoro już przy nim jesteśmy, to mogę bez wahania stwierdzić, że to właśnie dla niego tracą głowę czytelniczki.

Wyobraźcie sobie tego bohatera. To dojrzały, przystojny mężczyzna, niebezpieczny, dosłownie i w przenośni morderczy, o boskim ciele bez grama tłuszczu, miejscami zabawny, dla swojej partnerki delikatny, romantyczny, czuły, a łóżku budzi się w nim prawdziwy bóg seksu. Przy nim można czuć się bezpiecznie, a jednocześnie tracić zmysły. Błagam, która by takiego nie chciała? Przecież to ucieleśnienie marzeń niemal każdej kobiety. Facet iście z grzesznych snów. Szkoda tylko, że odrobinę nierealny. Ale to może ja jestem zbytnią pesymistką, by wierzyć, że takie ideały stąpają po ziemi. Niemniej fajnie było przez chwilę się połudzić.

Jeśli chodzi o samą historię, jest ona przyjemnie napisana i gruntownie przemyślana. Autorka kilka razy zaskakuje, co jest zdecydowanym plusem, a w przypadku zakończenia miałam ochotę bić jej brawo. Monika Magoska – Suchar kompletnie mnie zaskoczyła. Wszystkie emocje, których doświadczyłam przy ostatnich kartach, były wprost bezcenne.

Mnie się ta książka bardzo podobała. Również dlatego, że w Więźniu namiętności bohaterowie zostają postawieni w iście patowej sytuacji. Wydaje się, że cokolwiek zrobią, zawsze stracą. Ciekawiło mnie, jak z tego wybrną. Przyjemnie było się temu przyglądać.

Więźnia namiętności polecam marzycielkom, które lubią czytać o gorących uczuciach, cenią niespodzianki, a szczypta nierealności zupełnie im nie przeszkadza. To typ powieści, po którą sięga się dla relaksu oraz rozrywki i jeśli miałabym uprawnienia, wystawiłabym jej certyfikat stuprocentowej skuteczności pod tym kontem. Mnie odstresowała wyśmienicie.

Za możliwość zrecenzowania gorąco dziękuję wydawnictwu Jaguar. 💕

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o