Pasierbica gangstera. Sacrificio. Tom 3 - Monika Magoska-Suchar

 Poprzednie dwa tomy „Pasierbicy Gangstera” wiązały się z niezapomnianymi wrażeniami, sporą dozą romantyzmu, pikanterii oraz akcji. Każdy z nich cechował się szokującym zakończeniem, który w pewien sposób łamał serce i sprawiał, że potrzeba przeczytania kontynuacji była wręcz bolesna. Dlatego nawet się nie zastanawiałam, kiedy „Sacrificio” pojawiła się w mojej ulubionej księgarni internetowej.

Seria „Pasierbica gangstera” opowiada o zakazanej miłości młodej Chiary i sporo od niej starszego, potężnego szefa mafii, który jednocześnie jest jej ojczymem. Para przeszła przez niejedno piekło, by być razem. Niestety zawsze, kiedy już się wydawało, że czeka ich świetlana przyszłość, los rzucał im pod nogi kolejne kłody.

W „Sacrificio” Chiara i Fabio wiodą pozornie szczęśliwe życie. Ona nadal prowadzi swoją fundację, a on pnie się po szczeblach politycznej kariery. Wydaje się, że oboje pogodzili się z poronieniem, którego doświadczyła Chiara podczas ataku na jej życie. Jednak zajście w kolejną ciążę staje się prawdziwą obsesją kobiety. Jest przekonana, że mąż oczekuje od niej potomka. W związku z licznymi niepowodzeniami, uznaje się za wadliwą i wiele poświęci, by uszczęśliwić Fabia. Nawet skorzysta z pomocy wróżki, wróci na znienawidzoną przez siebie wyspę i odsunie od siebie mężczyznę swojego życia.

Ta część jest równie ekscytująca jak poprzednie. W trakcie lektury pojawiło się u mnie sporo emocji. Po drodze miałam ochotę potrząsnąć Chiarą, bo zupełnie nie podobało mi się to, co wyczynia. Wcześniej wydawała mi się w miarę ogarnięta, gdy tutaj wyszła na ostatnią naiwną. Mogę jej jednak wybaczyć, szczególnie biorąc pod uwagę to, co przeszła. Będąc w temacie uczcić, przyznam Wam, że znowu uroniłam kilka łez, tym razem przy końcu. Tak to już chyba z „Pasierbicą gangstera” jest, że muszę płakać przy każdym tomie, co akurat jest na plus. Sami wiecie, że nie każdy autor potrafi poruszyć w czytelniku najczulsze struny. Monika Magoska-Suchar nie ma z tym najmniejszego problemu i tego jej gratuluję.

Dodatkowym smaczkiem jest nowa bohaterka, Orina, która wiele wprowadza do historii. Okazuje się bardzo ciekawą postacią, silnie zdeterminowaną i skoncentrowaną na celu, co czyni z niej niezwykły czarny charakter.

Powieść, choć miejscami słodka, sensacyjna, może troszkę zbyt oderwana od rzeczywistości, daje czytelnikowi kilka lekcji. Po pierwsze, nawet najsilniejsze uczucie może nie wystarczyć, jeśli w związku brak szczerości. Gdy jeden przed drugim ma sekrety, nawet w dobrej wierze, nie będzie z tego niczego dobrego Po drugie, rozmowa jest ważna. Gdyby nie zabrakło tych dwóch rzeczy w małżeństwie Chiary i Fabia, nie tak łatwo byłoby ich zmanipulować, a już na pewno rozdzielić.

Polecam „Sacrificio” każdemu, kto szuka silnych wrażeń i wielu emocji. Szczególnie spodoba się fanom romansów mafijnych ze skomplikowaną fabułą i mnóstwem intryg. Jeśli jesteście wielbicielami tego typu opowieści, ani się obejrzycie, kiedy przywitają Was ostatnie strony. Jest to też świetna propozycja na rozluźnienie po cięższym dniu. W moim przypadku zadziałała wyborowo.

Więcej ciekawych nowości znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o