Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata – Carmine Gallo

O sztuce komunikacji, która zapewni sukces na każdym polu.

Już dawno nie sięgałam po coś, co wpłynie na mój rozwój. Tylko rozrywka i rozrywka, a przecież nie tylko przyjemnościami człowiek żyje. 😉 Po pewnym czasie obijania się, przychodzi moment, gdy mały głód rozwoju i nowej wiedzy zaczyna się odzywać. Najpierw delikatnie daje o sobie znać, później drapie pazurami i podgryza, jawnie domagając się posiłku. Musiałam go nakarmić. Tylko czym? Rzecz jasna, najlepiej tym, co mnie interesuje. Właśnie wtedy w ulubionej księgarni internetowej w oko wpadł mi „Plan Bezosa.”

W pracy jestem doradcą klienta, ale też sprzedawcą. W wolnym czasie piszę powieści i je też próbuję sprzedać. Nagle Carmine Gallo zaproponował mi (na okładce 😉), że poznam „sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata.” Kto by się oparł? Czytałam dalej, a tam o strategiach pisania i komunikacji. Druga kategoria, która mnie interesuje, bo choć na koncie mam już kilka powieści, nie osiadam na laurach – mogę być jeszcze lepsza, prawda? Skoro już miałam dwa punkty, które znajdują się w kręgu moich tematów TOP, nie pozostawało mi nic innego, jak zagłębić się w lekturze.

Jeff Bezos to twórca Amazona. Zaczynał od startupu, a stworzył giganta. Po drodze wymyślił kilka strategii i systemów pracy, które nie dość, że się sprawdziły, to stały się wzorem dla innych. Między innymi wprowadził małe zespoły dla lepszej efektywności, rozpoczął ruch „od Z do A” i zastąpił Power Pointa notatkami, a konkretniej treściwymi opisami każdej rozważanej sprawy. W „Planie Bezosa” to wszystko jest wspomniane, ale główny temat stanowi sposób komunikacji założyciela największej internetowej księgarni na świecie, jego niezwykły talent do snucia opowieści, upraszczania i przemawiania językiem dopasowanym do odbiorcy. Carmine Gallo zbadał powyższe kwestie, opracował je i ujął w przystępnym poradniku. Dzięki mu za to.

„Plan Bezosa” to zbiór rad dotyczących tworzenia jasnych, konkretnych komunikatów, dzięki którym odbiorca skutecznie Was zrozumie. Ta pozycja pokarze Wam, jak pisać, a przede wszystkim jak ćwiczyć i na co zwracać szczególną uwagę. Niektóre z tych podpowiedzi znałam, inne wydają się bolesnymi oczywistościami, a mimo to o nich zapominałam, a jeszcze inne to całkiem nowe podejście. Każda z treści jest godna zapamiętania, a sposób przekazu przyjemny. Wszystko zostało dogłębnie wyjaśnione, przeanalizowane i poparte przykładami, a sam tekst jest napisany językiem przystępnym dla każdego.

„Plan Bezosa” podzielony jest na kilkanaście rozdziałów. Na końcu czeka na Was podsumowanie najważniejszych kwestii oraz przypisy, które jednocześnie stają się podpowiedzią dla chcących kontynuować temat. Wszystko toczy się wokół Jeffa Bezosa, jego narzędzi skutecznego porozumiewania i dzielenia się ideami, ale znajdzie się również miejsce dla innych wielkich wizjonerów, którzy odnieśli sukces, jak choćby Steve Jobs.

„Plan Bezosa” to kompendium wiedzy dla każdego, kto chce przekazać swój pomysł, czy historię w sposób, który porwie odbiorę. W tej książce znajdziecie bardzo dużo praktycznej wiedzy, która tylko czeka, żebyście ją wykorzystali. Polecam do samodoskonalenia się pod kontem zawodowym, ale również prywatnym. „Plan Bezosa” to jeden z must have dla każdego. Z całego serce polecam i życzę przyjemności z lektury!

Więcej nowości znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o