Zgasłe dusze. Tajemnice Weeping Hollow. Tom 1 - Nicole Fiorina


 Ostatnio nabrałam ochoty na fantastykę. Fantastykę ze szczyptą mroku, ale też nutką romansu. Szukałam i szukałam, aż w ulubionej księgarni internetowej znalazłam „Zgasłe dusze. Tajemnice Weeping Hollow.” Okazało się, że trafiłam w dziesiątkę.

Fallon nigdy nie poznała swojej mamy. Wychowywała się pod opieką wiecznie nieobecnego ojca i niani, która raczyła ją magicznymi opowieściami o miejscu, z którego pochodzili rodzice dziewczyny. Kiedy kończy dwadzieścia cztery lata, otrzymuje list od dziadka. Jej jedyny żyjący krewny jest chory. Nie zastanawiając się długo, Fallon rusza w drogę do „Weeping Hollow,” a miasto chętnie ją przyjmuje. Dziewczyna czuje, że odnalazła swoje miejsce. Wśród innych osobliwości mieszkańców, jej białe włosy i blada skóra już się tak nie wyróżniają. Jest w domu. Sprawy komplikują się, gdy spotyka Juliana, którego rodzina od pokoleń objęta jest klątwą, a jej nie wolno się z nim spotykać. Problem w tym, że istnieją siły o większej mocy niż zakazy…

„Zgasłe dusze” do historia o małym miasteczku, które zostało założone przez ludzi władających magią. Na małym skrawku ziemi spotkały się dwa koweny, które uciekały przed pogromem. Zawarli sojusz i wznieśli bariery, przez które nie każdy mógł przejść. W tym świecie dostajemy magię, odrobinę polityki, zepsucia, desperacji, ale też dobra i nadziei.

Jeśli o fantastykę chodzi, opowieść ma swoje ręce i nogi. Wszystko się ze sobą zgadza, ma określone zasady i sens, a przy tym jest ciekawą koncepcją. Jest też dosyć mrocznie, ale to tylko dodaje niezbędnego dreszczyku.

Wątek romantyczny aż zapiera dech w piersiach. Początkowo jest łagodnie. Lekka fascynacja, tajemnica, spojrzenia. Z każdą chwilą sytuacja coraz bardziej elektryzuje. Ta część powieści jest jak kręgi na wodzie. Początkowo mały pląs, by z każdym kolejnym rozdziałem poszerzać się i poszerzać, aż czytelnika nic nie interesuje bardziej niż zakończenie zmagań Fallon i Juliana o swoje uczucie.

Całość bardzo mnie ujęła. Wciągnęła, aż bolało odrywanie się od tej powieści. Niestety przy sześciuset stronach było to konieczne. Jedyne do czego mogę się trochę przyczepić, to Fallon. Miałam wrażenie, że biernie płynie z prądem tego co ją spotyka, na wszystko się godzi. Dopiero później zaczęła być nieco bardziej asertywna i sprzeciwiać się wszystkim. Może to tylko moje subiektywne odczucie, musicie sprawdzić sami. Mimo to ostatecznie naprawdę ją polubiłam.

Podobały mi się też wstawki z przeszłości, z czasów założenia miasteczka. Wiele wyjaśniały. Były jak ciekawe lukrowane wzory na świątecznych pierniczkach. Bez nich nie byłoby frajdy.

Gorąco polecam, szczególnie kobietom, które szukają fantastyki dla siebie i nie boją się mroczniejszych opowieści. Walka z regułami, miłość i poświęcenie nie zawsze jest przyjemna, ale z pewnością zapewnia wiele emocji, a o nie w gruncie rzeczy chodzi. Zatem czytajcie i nie bójcie się grubości powieści. W tym przypadku ani się obejrzycie, a już będziecie żałować, że to koniec. Całe szczęście w historii czuć kontynuację. Więc jest nadzieja, że to jeszcze nie koniec przygody w „Weeping Hollow.” Ja z niecierpliwością wyglądam drugiego tomu.

Więcej nowości znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o