Weź nie czaruj – Avery Flynn


 Fantastyka, romans i wspaniałe poczucie humoru. To znalazłam w „Weź nie czaruj”, którą wypatrzyłam w ulubionej księgarni internetowej. Sugestywny tytuł, który jeszcze więcej znaczeń nabiera w trakcie lektury. Piękna okładka i opis autorki (tak, właśnie autorki) wystarczyły, bym zapragnęła kilku dłuższych chwil z tą książką.

W „Weź nie czaruj” wkraczamy do świata pełnego magii. Niestety i tam znajdą się ludzie, którzy nie pasują. Taką osobą jest Tilda Sherwood. Jako jedna z nielicznych nie posiada mocy. Jest totalnie bezużyteczna, odstaje, a na domiar złego należy do jednego z najpotężniejszych czarodziejskich klanów. Mimo to wcale się nie poddaje. Próbuje być przydatna i promuje swoją rodzinę w mediach społecznościowych. Stara się również dbać o swoje życie uczuciowe. Właśnie dlatego korzysta z usług najlepszej swatki w mieście. I o ironio, po raz wtóry trafia na rankę w ciemno z Gilem Connollym, potężnym czarownikiem i seksownym palantem, który działa jej na nerwy. Los chce, że to właśnie u niego przyjdzie jej szukać pomocy, gdy przez przypadek przeklnie całą swoją rodzinę.

Fabuła jest świetna, możecie mi wierzyć. Wątek enemy to lovers też perfekcyjnie działa. Do tego dochodzą wspaniali bohaterowie, którzy wyraźnie brzmią na kartach powieści i skradają serce. Całość wzbogaca barwny język autorki, której nie brak zabawnych metafor i zwrotów. Jestem pewna, że spora część uroku tej książki należy do Edyty Stępkowskiej, która przełożyła całą historię. Szczególnie w tym przypadku warto pamiętać o sporej roli tłumacza, bo wiele jej zawdzięczamy. Czuję, że można było koncertowo spartolić tekst, tymczasem dostajemy prawdziwą perełkę.

Jak widać, jestem oczarowana. Wprost rozpływam się nad tą powieścią. Myślę, że nie ja jedna będę pod jej wrażeniem, a autorki będę wyglądać na horyzoncie jak głodny jastrząb łakomego kąska. Tym bardziej, że zakończenie zapowiada kolejne części, gdzie bohaterkami będą liczne siostry Tildy. Nie mogę się doczekać, gdy będę mogła o nich przeczytać.

Na początku wspomniałam o opisie autorki. Tak, jej prezentacja jest wspaniała i idealnie odzwierciedla cudowny humor, który cechuje „Weź nie czaruj”. Specjalnie dla was cytuję:

„Jeśli akurat nie czyta romansów ani nie ogląda telewizji, z całą pewnością planuje zdobycie władzy nad światem, co umożliwiłoby jej wydanie całkowitego zakazu noszenia crocsów. Będzie dozgonnie wdzięczna temu, kto wymyśli, jak wysłać ciastka oreo mailem”. – fragment o Avery Flynn z okładki.

Piękne, prawda?

Gdybyście jeszcze mieli jakieś wątpliwości, z całego serca polecam Wam tą pozycję. Jest zabawna, urocza, nie brakuje przygód i dobrej zabawy. Z pewnością skradnie jeszcze nie jedno serce. Moje już ma, wraz z dożywotnim miejscem na półce z ulubionymi pozycjami.

Przyjemnej lektury!

Po więcej nowości zajrzyjcie na TaniaKsiazka.pl

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o