Raport czytelniczy - Grudzień 2018

Czas na podsumowanie grudnia. Oj, dużo się działo. ☺

O pisaniu na chłodno - Remigiusz Mróz

Poradnik autorstwa jednego z najbardziej popularnych polskich pisarzy. Pięknie wydany i niezwykle treściwy. Idealny dla tych którzy już piszą, albo dopiero o tym marzą. Ciekawa propozycja również dla fanów Remigiusza Mroza, ze względu na bogatą część autobiograficzną. Więcej o książce TUTAJ.

Bad Boy's Girl - Tom 1, 2, 3 - Blair Holden

Historia Kopciuszka w wydaniu new adult. Młoda dziewczyna, przystojnyTUTAJ.
chłopak z gatunku tych "niegrzecznych", rodzące się uczucie i zawirowania miłosne, niczym w operze mydlanej. Dobra rozrywka, szczególnie dla miłośników gatunku. Pełna recenzja 

Psy Ras drobnych - Olga Hund

Krótka, ale niezwykle interesująca książka. Barwna narracja, ciekawa forma i dużo czarnego humoru. Polecam całym sercem. Pod LINKIEM pełna pieśń pochwalna.

Za sceną Olivia Cunning

Pierwszy tom cyklu Ich Noce, który otwiera jedną z moich ulubionych serii. Jeśli ktoś szuka naprawdę gorących erotyków, nie mógł trafić lepiej. Pierwsza część jest moją ulubioną. Mamy tutaj gorący romans seksownej seksuolog i diabelnie przystojnego gitarzysty zespołu heavymetalowego. Dużo pikantnych scen, od których aż przechodzą dreszcze. - Obiecuję, że poświęcę osobny post całej serii.

Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcin Wicha

Książka wielokrotnie nagradzana i nominowana. I wstyd się przyznać, ale nie przeczytałam jej całej. Doszłam gdzieś do połowy. Chyba nie zaciekawiła mnie na tyle, bym chciała wiedzieć, co będzie dalej. Ale to ja. Może Tobie się spodoba.
"Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz." (https://www.karakter.pl/ksiazki/rzeczy-ktorych-nie-wyrzucilem)

Wychowanie szczęśliwego dziecka w świetle rewolucyjnych odkryć naukowych Catherine Gueguen

Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic, nauczyciel i opiekun. Dla każdego kto chce lepiej zrozumieć swoje dziecko. Wszystko poparte badaniami i dowodami. Więcej na moim drugim blogu: rozgadnamama.blogspot.com

Obsesja i Paranoja Katarzyna Berenika Miszczuk

Dwa tomy serii na raz, a to znaczy, że pierwsza część była na tyle dobra, by zachęcić mnie do sięgnięcia po kolejną.
Uwielbiam autorkę. Do tej pory znałam ją jedynie ze strony romansów fantasy, a tutaj bach! powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym w tle. Ciekawa odmiana.
"Ponure korytarze szpitalnego oddziału psychiatrii i niepokojące listy od tajemniczego wielbiciela. Wygląda na to, że doktor Joanna Skoczek znalazła się w niebezpieczeństwie.
Podczas gdy ponure szpitalne korytarze same z siebie przyprawiają o gęsią skórkę, w podziemnym magazynie zostaje znaleziony trup jednej z pacjentek. Z oględzin wynika, że powrócił seryjny morderca kobiet, poszukiwany przez policję od trzech miesięcy. W dodatku Asia otrzymuje ostatnio niepokojące listy od anonimowego wielbiciela."(www.azymut.pl)
Więcej w szerszej recenzji, która planuję zamieścić już wkrótce.

Najczarniejszy strach Harlen Coben

Thriller z popularnej serii o Myronie Bolitar. 
Jest to jedna z dwóch części, które przeczytałam. Wcześniej miałam w rękach Zaginioną, która nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia. Wtedy główny bohater, czyli Myron wydawał mi się wykreowany na jakiegoś superbohatera, który każdemu może dokopać i może dosłownie wszystko. Tak nie było, ale w ten sposób go odebrałam i miałam poczucie nierealności całej historii. Przy Najczarniejszym strachu było lepiej, choć niekiedy mierziło mnie poczucie humoru Bolitar'a, ale to już sprawa indywidualna. W każdym razie, rozrywka przednia. Dobra zagadka i całkiem niezłe zakończenie. W dodatku ciekawe rozterki wewnętrzne bohatera i kilka celnych spostrzeżeń odnośnie ludzkiej moralności i psychiki.
Zdecydowanym plusem ksiażki jest fakt, że nie trzeba czytać poprzednich tomów, by dobrze się przy niej bawić.

Charaktery 1/2019

W nowym roku nowy layout i cudne okładki autorstwa Rafała Olbińskiego.
W treściach o czułości i nieczułości, o poszukiwaniu miłości w sieci, o tym że psychodeliki nie są takie złe, jak myślano i wiele innych ciekawych tematów. Dodatkowo polska premiera opowiadania noblisty Isaaca Bashevisa Singera. Nic tylko brać i czytać.

Komentarze

Popular posts

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o

Tylko martwi nie kłamią Katarzyna Bonda

Są książki, które wsysają czytelnika od pierwszej strony. Są takie, które robią to znacznie później i takie, które w ogóle takiego talentu nie posiadają. Oczywiście nie zależy to jedynie od powieści, ale również czytelnika i jego upodobań.  Tylko martwi nie kłamią Katarzyny Bondy wciągnęła mnie dopiero około 50 strony. Początek wymagał ode mnie samozaparcia. Strasznie go męczyłam, przechodząc po kilka, kilkanaście stron. Nawet mój mąż zauważył, że coś jest nie tak, gdy powieść zajmowała swoje honorowe miejsce "obecnie czytanej książki" już trzy dni, a zakładka między kartkami przesuwała się w ślimaczym tempie. Dla wyjaśnienia: książki, które wciągają mnie od razu, kończę w góra dwa dni. Summa summarum początek był niezwykle trudny. Nie wiem, czy chodzi o język, którym powieść została napisana, czy jakość wprowadzenia, a może moje osobiste samopoczucie spowodowane zmianą pogody. Naprawdę nie wiem. W każdym razie nie jestem przyzwyczajona do porzucania powieści na s

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku