Raport Czytelniczy - Listopad 2018


Nie jestem w stanie pisać tak często, jakbym tego chciała. Powodem jest moja aktualna sytuacja rodzinna, na którą w żadnym wypadku nie mogę i nie chcę narzekać, ale skutkuje ona chronicznym brakiem czasu. I nie jest to zwykła wymówka. Naprawdę nie mam kiedy usiąść przy laptopie i napisać przyzwoitego tekstu. A szkoda, bo pomysłów mam naprawdę dużo… Niestety nie pomagają nawet szczere chęci, związane z wieczorną pracą. Jestem wtedy tak zmęczona, że spod moich rąk wychodzą okropne bzdury, a i tak najczęściej nie mam nawet siły usiąść przy biurku – po prostu padam twarzą na łóżko i odlatuję.
W związku z powyższym, nie udaje mi się recenzować tylu książek, ile w rzeczywistości wpadło mi w ręce. (Czytanie nie wymaga takiej jasności umysłu i spokoju co pisanie, więc zdecydowanie łatwiej jest wykraść kilka stron każdego dnia.) Postanowiłam zatem ruszyć z cyklem, w którym zajmę się podsumowaniem swoich miesięcznych, czytelniczych osiągnięć. Będzie to jako taki raport z danego miesiąca, w którym wymienię wszystkie pozycje po które sięgnęłam. Pod każdą z nich dołączę krótką notkę oraz BuyBoxa z informacją, gdzie taką książkę/czasopismo zdobyć i w jakiej cenie.
Zatem zaczynajmy!
Listopad był bardzo płodny i kolorowy. Na mojej „liście przeczytanych” dużo fantastyki, ale też dwa romanse, jedna powieść obyczajowa i trzy czasopisma. Ale do konkretów. Oto spis sporządzony zgodnie z kolejnością wpadania w moje ręce i do mojej głowy:

Chrzest Ognia Andrzej Sapkowski

Trzeci tom Wiedźmina. Na mojej półce w związku z chęcią skolekcjonowania całej serii. Kto czytał, ten wie, że wciąga w stopniu równym poprzednim częściom. Tym, którzy nie mieli przyjemności, gorąco zachęcam do sięgnięcia po całą Sagę. Naprawdę warto.

Nowa Fantastyka 11/2018

Dla tych, którzy nie wiedzą, jest to miesięcznik literacki poświęcony fantastyce. Zawiera w sobie ciekawe artykuły i felietony. Ja kupuję głównie dla opowiadań, bo w opowiadania fantasy, sience-fiction itp. jest naprawdę bogate. W dodatku mamy styczność zarówno z polskimi jak i zagranicznymi autorami. W tym wypadku skusiło mnie nazwisko Jakuba Małeckiego i zdecydowanie było warto.

Charaktery 11/2018

Kupione z dodatkiem: Seks. Dobrze jest, gdy wie się, po który jeszcze nie sięgnęłam z braku czasu. Sam magazyn też tylko zahaczyłam. Przebrnęłam może przez parę co ciekawszych artykułów. Teraz czeka na szafce nocnej na lepszy czas, a właściwie na jego większą ilość.

Lucyfer Jennifer L. Armentrouth

„Niesamowicie bogatych braci de Vincent łączy mroczna reputacja. Zatrudniają Julię, aby opiekowała się ich siostrą, która wróciła do domu po tajemniczym zniknięciu przed laty. Opiekunkę rozpraszają w pracy czyhające w rezydencji niebezpieczeństwo, a także seksowny Lucian.
Tymczasem w posiadłości dochodzi do tajemniczej śmierci ojca braci. Czy Julii i de Vincentom uda się rozwiązać zagadkę?”[i]
Och, mam nawet napisaną recenzję, ale na razie na brudno. Bardzo wciągający erotyk, z ciekawą tajemnicą w tle. Fabuła zwarta, zakończenie po części zaskakujące. Trochę kuje w oczy schemat kopciuszka, ale patrząc na całość, można jakoś przymknąć na to oko.

Serce z cierni Bree Barton

Fantastyka przygodowa dla nastolatków, ale nie tylko. Do trzydziestki bliżej mi, niż dalej, a bawiłam się przednio. Pełna recenzja TUTAJ.

Nomen Omen Marta Kisiel

Zachęcona Pierwszym słowem i Dożywociem postanowiłam ponownie zetknąć się z piórem Pani Kisiel i było warto. Nie wiem, jak ona to robi, ale jej styl jest niepowtarzalny, ciekawy, ujmujący, bogaty i zabawny jednocześnie. Czytało mi się z niebywałą przyjemnością. Oficjalnie zostaję jej wielką fanką i oddaną wielbicielką. PS Naprawdę zazdroszczę talentu. Wiele bym oddała, żeby tak pisać.

Ten dzień Blanka Lipińska

Kolejny romans erotyczny na mojej liście. Kontynuacja słynnych 365 dni, o której piszę TUTAJ.

Arabska żona Tanya Valko

Pierwszy tom bardzo znanej Arabskiej sagi. Opowiada o losach młodej polki, która wbrew otoczeniu, wiąże się z muzułmaninem. Jest w nim zakochana bez pamięci. Razem wyjeżdżają do jego rodziny. Tam zostaje zmuszona, by przystosować się do życia według innych zasad, a co gorsze poznaje prawdziwe oblicze swojego męża.
Książka gorąco polecana przez przyjaciółkę. Już od dłuższego czasu chciałam po nią sięgnąć, ale jakoś tak nie było odpowiedniej okazji. Dostała się w moje łapki, jako część prezentu od męża w moje urodziny. Kiedyś obiło mu się o uszy, że wspominam o tej książce (wielki plus dla niego, że jednak słucha – nawet gdy nawijam o literaturze),
Powieść zasługuje na szerszą recenzję, ale jak wiele innych musi poczekać. W tym miejscu powiem tylko, że opowieść świetna. Historia przerażająca i wciągająca emocjonalnie, a o to przede wszystkim chodzi, prawda? Gdy tylko znajdę chwilkę, z pewnością wyciągnę rękę po kolejny tom.

Wieża Jaskółki Andrzej Sapkowski

Czwarta część Sagi o Wiedźminie Geraldzie. Prezent urodzinowy od przyjaciółki. Sama przyjemność z czytania i kolejny cenny tom w kolekcji. – Dziękuję.

Galeria – Częstochowski Magazyn Literacki – 47 – lipiec- wrzesień 2018

Poezja, proza, ciekawe artykuły, eseje, recenzje, czyli dla każdego coś dobrego. Gorąco polecam. Zdobyć można w Księgarni "Niezależna" ul. Kopernika 4 42-217 Częstochowa.
I to tyle, jeśli chodzi o ten miesiąc. Trochę się tego nazbierało i bardzo dobrze. Szczególnie, że grudzień zapowiada się skromniejszy… Ale o tym za cztery tygodnie.

PS Dajcie znać, czy coś z powyższych wpadło w wasze ręce i jakie wrażenia. A może jest coś, co chcielibyście, bym zrecenzowała dogłębniej? Jeśli tak, proszę się nie krępować i pisać w komentarzach.

Pozdrawiam serdecznie,
Miłośniczka Słów.[i] Źródło: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/310

Komentarze

Popular posts

Zdradzony - Opowiadanie

Opowiadanie flash fiction, czyli krótki tekst do szybkiego przyswojenia. Tym razem w formie listu. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 😊 Moja najdroższa Jolu! Czy pamiętasz nasze pierwsze spotkanie? Był słoneczny, ciepły dzień. Właśnie odebrałaś dyplom. Miałaś na sobie białą bluzkę i granatową garsonkę. Zdążyłaś już uwolnić włosy z ciasnego koka. Byłaś taka piękna. Stanąłem na Twojej drodze, a ty patrzyłaś na mnie z zachwytem. Dotknęłaś mnie wtedy. Tak delikatnie i czule, jak nikt przedtem. Już wtedy wiedziałem, że będzie nam razem dobrze. Był czas, że wszyscy Ci mnie zazdrościli. Dodawałem Ci szyku i elegancji. Chyba właśnie dlatego lubiłaś zawsze mieć mnie pod ręką. Nie narzekałem. Podążałem za tobą wszędzie. Zaślepiony miłością byłem przekonany, że ta idylla nigdy się nie skończy. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mnie porzucisz, zaśmiałbym mu się w twarz. A teraz… Teraz mogę jedynie wylewać ciemne łzy na ten arkusz papieru, którego nigdy nie zobaczysz. Braku

Zapowiedź powieści - Proste rozwiązania - Paulina Wysocka - Morawiec

  Witajcie kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. Już wkrótce, konkretnie 27 sierpnia bieżącego roku, ukaże się moja trzecia powieść "Proste rozwiązania". Tym razem mam dla Was całkiem nową historię, niezwykłych bohaterów i myślę, że wiele emocji. ;) "Proste rozwiązania" to z jednej strony romans biurowy, a z drugiej dramat młodej dziewczyny wychowanej w domu dziecka, która najlepiej jak potrafi próbuje wkroczyć w dorosłość. Bohaterką jest Sandra, a jej życie zostaje przedstawione w dwóch perspektywach: teraźniejszości, w której nawiązuje bliską relację ze swoim szefem oraz przeszłości, gdzie popełniła kilka błędów, idąc na skróty. W pewnym momencie obie ramy czasowe zderzają się, a w życiu Sandry pojawia się niezłe zamieszanie. Czy sobie z nim poradzi? I co zrobi jej szef, gdy dowie się, że nie jest tak kryształową postacią, jak to sobie wyobrażał? "Proste rozwiązania" już jest w drukarni, a ja jeszcze raz przeczytałam tekst od d

5 sposobów na okładkę książki.

Dziś mam dla Was kilka propozycji na ciekawe obłożenie książek. 😄 Zacznijmy jednak od tego, po co właściwie się w to bawić.  1. W pierwszej kolejności pomyślmy o książce, po którą sięgamy szczególnie często. Macie taką? Jej fabryczna okładka zapewne jest już nieco powyginana, obdarta i wypłowiała, prawda? Patrząc na nią masz wrażenie, że za niedługo się rozpadnie albo jest na tyle nieestetyczna, że chowasz ją w najmniej widocznym miejscu, żeby nie szpeciła cennego księgozbioru. 2. Drugim przypadkiem, kiedy okładka na książkę może się przydać, jest nasza prywatność. Przecież nie zawsze masz ochotę, żeby wszyscy widzieli, co czytasz. Ma to zastosowanie w przypadku naszej biblioteczki oraz gdy zabierasz książkę do pociągu, czy autobusu. Uniknij ciekawskich, czy zbulwersowanych spojrzeń i daj sobie nieco przestrzeni. 3. Masz dzieci w wieku szkolnym? Chcesz, by ich podręczniki były zabezpieczone, a jednocześnie niepowtarzalne? Świetnie. Zafunduj im piękne, indywidualne o